CSM București este campioana Europei la Handbal Feminin

CSM București a câștigat finala împotriva fetelor de la Gyori Audi ETO KC, după un meci nebun în care fetele noastre au egalat cu 2 secunde înainte de timpul regulamentar de joc, iar în prelungiri au fost conduse la 2 puncte și au egalat cu 5 secunde înainte de cele 10 minute adiționale.

S-a trecut la 7 metri, iar scorul final a fost de 4-1, dupa ce portărița CSM-ului, Mayssa Pessoa , a apărat două aruncări ale unguroaicelor.

Clubul CSM București câștigă Liga la prima participare în această competiție!

În timp ce scriu textul ăsta, le văd pe fete cum ridică trofeul și se bucură, iar eu mă bucur al dracu de tare pentru ele.

CSM București învinge Gyor în Budapesta, într-o arenă dominată de suporterii unguri.

Cristina Vărzaru câștigă a patra finală de Liga Campionilor, prima cu o echipa românească.

Jelena Grubišić a fost declarată cel mai bun portar al turneului Final Four.

Isabelle Gullden a fost golgeterul turneului.

Toate fetele au jucat excelent și și-au adus aportul la victoria asta, împotriva tuturor statisticilor și împotriva tuturor criticilor care nu le dădeau nicio șansă încă după terminarea grupelor.

Incă o zi de mai care rămâne în istorie pentru sportul românesc.

By | 2016-05-09T01:14:02+00:00 May 8th, 2016|General|